1 травня 2024 року книжку “День після війни”, що стала видавничим рекордом України, було представлено в Укрінформі.
З-поміж учасників прес-конференції: ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров, директор Навчально-наукового інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка Юрій Бондар, перший заступник Голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України Богдан Червак, голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський, Надзвичайний і Повноважний Посол України Ігор Турянський, очільник Української асоціації книговидавців і книгорозповсюджувачів України Ігор Степурін, директор ТОВ «ВИДАВНИЦТВО “САМІТ-КНИГА”» Іван Степурін, голова Київської організації Національної спілки журналістів України Михайло Сорока, завідувачка кафедри видавничої справи та редагування ННІЖ Тетяна Крайнікова, викладачі та студенти КНУШ, журналісти, запрошені гості. Модерував подію Віктор Набруско.
Ініціатор проєкту, директор ННІЖ Юрій Бондар зазначив, що всього до процесу створення книжки за 8 годин і 39 хвилин було залучено понад 300 осіб, з-поміж них – 158 авторів есе, що запропонували своє бачення “дня після війни”. Директор наголосив, що реалізація проєкту створення книжки від ідеї до паперового примірника стала передусім потужним об’єднавчим чинником для всього інституту, а також – вдалим засобом плекання майстерності студентів, адже, спільно з викладачами, у професійних командах із редагування, верстки, дизайну, промоції та інформаційного супроводу працювали студенти всіх спеціальностей, яких готує інститут.
Ректор КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Бугров, який долучився до написання есе, підкреслив: “Ця книга справді унікальна, бо це проєкт передусім про цінності. Я прочитав книжку за вихідні і це справжня палітра цінностей, це ідейна проєкція нашого бачення майбутнього України. І водночас – це нагадування про те, що триває війна, кожної хвилини іде жорстока боротьба. Варто би створити електронний ресурс цього проєкту, аби всі, хто не зміг стати автором друкованого видання, доповнював цю проєкцію свого бачення майбутнього України”.
Богдан Червак, перший заступник Голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України, акцентував на тому, що, попри те, що зараз іде важка війна на виживання, поява такої книжки саме зараз – це свідчення того, що українці не втратили волю до перемоги і дух оптимізму. І додав, що сам взяв участь в акції передусім тому, що це потужна об’єднавча і консолідуюча акція. А також сказав, що у перший день після війни візьме квіти і поїде до пам’ятника письменниці й борчині за незалежність України Олені Телізі в Бабиному Яру, вклониться їй і розповість про нашу перемогу.
Голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський підкреслив, що цей проєкт залишиться в історії боротьби українського народу, бо він є символом нашої боротьби, документом епохи, який засвідчив, як саме молодь бачить майбутнє України, а водночас проєкт є доброю школою для студентів.
Надзвичайний і Повноважний Посол України Ігор Турянський, який понад 40 років життя віддав дипломатичній службі, наголосив на необхідності перекласти видання найбільш уживаними у світі іноземними мовами, аби книжка стала дієвим інструментом сучасної дипломатії і правдивим свідченням війни.
Ігор Степурін, очільник Української асоціації книговидавців і книгорозповсюджувачів України, наголосив, що цінність проєкту, крім іншого, в унікальності його реалізації від ідеї до втілення силами студентів і викладачів.
Насамкінець усі учасники події дійшли згоди, що цей проєкт має стати першим із багатьох, які допоможуть утверджувати гуманістичні цінності, візуалізувати майбутнє України і готувати справжніх професіоналів у галузі журналістики.
Авторки світлин — Юлія Романишина, Анастасія Цикенюк, Прес-служба ННІЖ.
Дивитися фото: