ВІТАЄМО З ЮВІЛЕЄМ!

31 липня відзначає поважний ювілей ветеран Київського національного університету імені Тараса Шевченка, багаторічна очільниця Ради ветеранів Інституту журналістики, професор кафедри мови та стилістики, доктор філологічних наук Анастасія Іванівна Мамалига!

П’ятдесят два роки свого життя Анастасія Іванівна присвятила науковій і педагогічній роботі в нашому університеті, з них більша частина припадає на роки викладання мовностилістичних дисциплін майбутнім журналістам.

Науковий доробок дослідниці становить понад 160 праць, серед яких дві монографії, п’ять підручників та посібників. Професор А.І.Мамалига належить до кола засновників української текстологічної школи, а п’ятеро її дисертантів здобули науковий ступінь кандидата наук.

Далеко за межами України знають нині про традицію проведення на базі нашого інституту щорічних науково-практичних конференцій з питань розвитку й функціонування української мови, започатковану 1994 року зусиллями Анастасії Іванівни Мамалиги та її однодумців. Ці наукові форуми, тепер уже під постійною назвою «Мова. Суспільство. Журналістика», відбуваються й еволюціонують, гуртуючи навколо себе молодих і знаних науковців, педагогів, журналістів-практиків.

Уже п’ять років, як Анастасія Іванівна на заслуженому відпочинку, однак не пориває зв’язків з Університетом: завжди цікавиться новинами з життя інституту й рідної кафедри, так само опікується долею мовної конференції, невтомно працює як науковець-дослідник. У цьому році в «Наукових записках Інституту журналістики» побачила світ її нова стаття (у співавторстві), присвячена концептуальному осучасненню підручників для вищої школи.

Від усього серця віншуючи шановну Анастасію Іванівну з ювілейним Днем народження, бажаємо їй міцного здоров’я, творчої наснаги і довгих літ життя, сповнених нових наукових ідей та звершень!