До дня юриста Судово-юридична газета разом із магістратурою Правова журналістика та Асоціацією розвитку суддівського самоврядування України організували для студентів Інституту журналістики тренінг на тему «Особливості роботи журналіста з правовою тематикою: як розуміти, про що говорять судді, та верифікувати судову інформацію».
Захід відбувся 8 жовтня у правовому клубі PRAVOKATOR – сучасному комунікаційному майданчику, де усі учасники змогли не лише дізнатися більше про тонкощі правової журналістики, а й подискутувати з суддями щодо шляхів налагодження ефективної комунікації журналістів із судовими органами.
Як коректно висвітлювати резонансні судові процеси та чим можуть допомогти медійники аби підвищити довіру громадян до судової системи в Україні розбиралися разом з експертами.
Під час тренінгу студентам розповіли про посади суддів-спікерів, що відповідають за коментування судових процесів для ЗМІ. Ірина Фролова, суддя-спікер Шевченківського районного суду міста Києва та Юлія Іваніна, суддя-спікер Дніпровського районного суду міста Києва поділилися досвідом як намагаються організувати інформування журналістів про судові процеси, аби ті, правильно трактували рішення суддів та не перекручували інформацію. Вони також звернули увагу на труднощі, які виникають у процесі.
Володимир Кравчук, голова Асоціації розвитку суддівського самоврядування України, суддя Верховного Суду, зазначив, що професії суддів і журналістів дуже схожі за своїми принципами.
”Справжній суддя – це суддя, який шукає правду. Хіба справедливість, яка є еталоном для судді, не є еквівалентом правди, яка є еталоном журналістської діяльності?”, – наголосив пан Володимир. Як судді, так і журналісти несуть відповідальність за свою точку зору, тому мають діяти разом за принципами чесності і справедливості.
У другій частині тренінгу Наталя Мамченко, головний редактор «Судово-юридичної газети», поділилася лайфхаками підготовки матеріалів з правової тематики. Журналістка розповіла на що треба звертати увагу під час роботи із нормативними документами, як спрощувати та пояснювати аудиторії складну юридичну термінологію. Важливо завжди фахово підходити до роботи. ”Якщо ваш власник жене вас за сенсацією, то це звісно важливо, але якщо ви не хочете бути пересічним журналістом, а хочете бути фахівцем, який може працювати на будь-яку редакцію, то ви повинні копати глибше, постійно саморозвиватися”, – порадила Наталя Мамченко.
На завершення усі учасники тренінгу отримали сертифікати від організаторів заходу, та головне – це корисні знання і навички, що використовуватимуть у подальшій журналістській діяльності.
Юлія Довгайчук