Пішла з життя професорка Анастасія Іванівна Мамалига

Сьогодні, 21 травня 2023 року, відійшла у Вічність наша колега – ветеран Навчально-наукового інституту журналістики, багаторічна очільниця Ради ветеранів інституту, доктор філологічних наук, професор Анастасія Іванівна Мамалига.

Усе своє життя, починаючи з років студентського й аспірантського навчання, Анастасія Іванівна присвятила науковій та педагогічній роботі в нашому Університеті, насамперед – викладанню мовностилістичних дисциплін майбутнім журналістам.

Професорка А.І. Мамалига зробила вагомий внесок у мовознавство й науку про соціальні комунікації, її ім’я по праву належить до плеяди засновників української текстологічної школи. Науковий доробок дослідниці становить понад 160 праць, серед яких дві монографії, п’ять підручників та посібників. Анастасія Іванівна підготувала п’ятьох кандидатів наук, а її студентів, яким вона передавала свої знання і свою любов до української мови, воістину не злічити…

Понад чверть століття має за собою традиція проведення на базі нашого інституту щорічних науково-практичних конференцій з питань розвитку й функціонування української мови. Ці конференції, започатковані 1994 року зусиллями Анастасії Іванівни та її однодумців, набули за цей час статусу всеукраїнських, а згодом – і міжнародних, з року в рік гуртуючи навколо себе молодих і знаних науковців, педагогів, журналістів-практиків.

Анастасія Іванівна завжди – і під час роботи на кафедрі мови та стилістики, і на заслуженому відпочинку – була в осередді громадського життя, переймалася всім, що хвилювало її колег, уміла за потреби підтримати кожного добрим, співчутливим словом…

Колектив Навчально-наукового інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка висловлює щирі співчуття рідним та близьким Анастасії Іванівни Мамалиги у зв’язку з цією непоправною втратою.

Вічна пам’ять нашій дорогій Колезі і хай буде їй земля пером!