Міжнародний проєкт магістратури “Правова журналістика”

Магістратура Правова журналістика НН Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка у партнерстві з Центром медіаспівробітництва Школи комунікації та медіа Державного університету Монклер (США) запускають унікальний міжнародний проєкт «Голоси медіаспільноти для розвитку молодої журналістики» (Media Community Voices for Growing Young Journalism).

Проєкт об’єднав практиків журналістики та медіаправа зі Сполучених Штатів Америки, Іспанії, Фінляндії, що проведуть серію відкритих лекцій для студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Протягом 5 тижнів у проєкті візьмуть участь професіонали медіагалузі з Центру медіаспівробітництва Школи комунікації та медіа Державного університету Монклер (США); Інституту глобальних прав та політики, Гарвардської школи права Гарвардського університету (США); Північно-Західного університету (США); Університету Комплутенсе в Мадриді (Іспанія); Університету Тампере (Фінляндія).

У фокусі дискусій виклики сучасної журналістики, регулювання цифрового медійного простору, роль соціальних мереж у житті молоді та платформізація суспільства. Запрошуємо приєднатися майбутніх журналістів, юристів, соціологів та всіх, хто цікавиться сучасними глобалізаційними процесами цифрового середовища заради стійкого розвитку.

Куратор проєкту: Горська Катерина, доктор наук із соціальних комунікацій, гарант магістерської програми «Правова журналістика».

❕Обов’язкова реєстрація за QR кодом або лінком: https://bit.ly/2lmwjhr.

? Вже 17 жовтня перша лекція. Не пропустіть. Залишайтесь з нами та слідкуйте за оновленнями!

Програма лекцій:

17 жовтня

? Тема лекції: Залучення до публічної сфери за межами соціальних мереж: чи можливо це?

? Спікер: Ліна Ріпатті-Торніанен (Фінляндія)

Ліна Ріпатті-Торніанен (https://twitter.com/leenaripatti), доктор філософії, науковий співробітник Факультету інформаційних технологій та комунікаційних наук, Університет Тампере, Фінляндія.

Ліна – член Міжнародної асоціації медіа та комунікаційних досліджень (IAMCR). До її дослідницьких інтересів входить підготовка журналістів, теорія громадськості, прагматизм, фемінізм, соціальна взаємодія, лідерство у викладанні та навчанні у вищих навчальних закладах. Її методи включають вивчення інтелектуальної історії, ситуаційний аналіз, аналіз культурного дискурсу.

24 жовтня

? Тема лекції: Журналістика рішень

? Спікер: Стефані Мюррей (США)

Стефані Мюррей (https://www.linkedin.com/in/stefaniemurray), директорка Центру медіаспівробітництва Державного університету Монклер, США. Стефані – журналістка та редакторка, відзначена нагородами, була лауреатом премії Associated Press за написання новин у 2008 (громадська робота) та 2010 (термінові новини) роках, коли вона працювала репортером у Мічигані. Спікерка у складі  редакційної команди запустила сайт AnnArbor.com для американської медіакомпанії Advance Publications, працювала в газеті Detroit Free Press, була виконавчим редактором газети The Tennessean і TN Media. Вона також входила до групи з перепідготовки та реорганізації більше 90 редакцій компанії Gannett по всій країні.

Спеціальний гість – Ліза Гросс (США) Віце-президент Мережі журналістики рішень (Нью-Йорк) – організації, що з 2013 року проводить тренінги та об’єднує журналістів, редакторів медіа та освітян, щоб змінити культуру новин. З моменту заснування SJN підготували понад 15 000 журналістів з усього світу.

31 жовтня
? Тема лекції: Дезінформація, медіа та соціальні мережі в епоху поcтправди

? Спікер: Лорето Корредойра (Іспанія)

Лорето Корредойра (https://es.linkedin.com/in/loretocorredoira), завідувачка кафедри Жана Монне, доктор права, професор комунікаційного права, Університет Комплутенсе в Мадриді.

Лорето володіє глибокими знаннями в галузі політики ЄС та законодавства у сфері аудіовізуального контенту, доступу до інформації та авторського права. Також вона має за плечима 25-річний досвід викладання аудіовізуального права. Пані Лорето – експерт з європейських проєктів, брала участь у дослідницьких групах, які представляють доповіді на найвищих рівнях Європейської комісії у Німеччині, Великій Британії та Італії.

7 листопада
? Тема лекції: Платформізація: виклики для новинних медіа

? Спікер: Родріго Сетіна Пресуель (США-Іспанія)

Родріго Сетіна Пресуель (https://www.linkedin.com/in/rodrigo-cetina-presuel-08179516/), cтарший викладач та директор Департаменту менеджменту, права, суспільства в гуманітарних науках Барселонської школи менеджменту, Університету Помпеу Фабра, Іспанія.
Він також є запрошеним дослідником Інституту глобального права та політики, Гарвардської школи права, Гарвардського університету, США.

Родріго проводить дослідження, присвячені свободі слова та комунікаційному праву, зокрема тому, як приватні установи формують цифрову публічну сферу. Іншими дослідницькими інтересами є протиріччя між правами людини, демократією та тим, як закон про авторське право може обмежити права користувача на пошук, передачу та отримання інформації. Спікер читав курси з медіаправа та етики, захисту особистих даних та моніторингу поведінки в мережі, корпоративної комунікації та методів дослідження комунікації в   коледжах Emerson та Lasell у Бостоні та Нью-Йоркському університеті.

14 Листопада

? Тема лекції: Сторітелінг: мистецтво створення яскравих історій

? Спікер: Пітер Cлевін (США)

Пітер Слевін – професор Школи журналістики Меділл Північно-Західного університету та автор дописів для відомого видання The New Yorker. Він також працював у The Washington Post та писав репортажі з десятків країн. Його книга про Мішель Обаму «Мішель Обама: Життя» стала фіналістом біографічної премії PEN America.