Майстер-клас з фотографії від Брендана Гоффмана

11 квітня в Інституті журналістики розпочався дводенний майстер-клас з фотографії від відомого американського фотожурналіста-фрілансера Брендана Гоффмана.
Брендан працює в найгарячіших точках світу, висвітлює теми війни, культури, історії та національної ідентичності. Наразі він співпрацює з такими виданнями, як The New York Times, National Geographic, TIME, The Washington Post, The Wall Street Journal та ін.
Студентам Брендан Гоффман розповів про те, як він став журналістом і коли почав фотографувати. Гість зазначив, що з дитинства хотів бути митцем і любив малювання. На його думку, саме розвиток уяви і творчого мислення дав поштовх до фотографії.

Свої перші уроки з фотомистецтва Брендан брав у коледжі, а серйозно почав знімати вже у зрілому віці, коли фотографував для відомих американських видань. У 15 років він отримав перший досвід сторітелінгу, де робив знімки житлових квартир для будівельних компаній.

“Моя фотографія про людей. Я працюю, використовуючи журналістські технології”,— говорить Брендан Гоффман. Гість наголосив на тому, що дуже складно робити фоторепортаж з місця події і одночасно брати коментарі у кількох місцевих жителів. Брендан запевняє, що знімати і писати матеріал для журналу — це різні речі, які потребують повної віддачі. Повинен бути розвинений характер і витримка, а також натренованість сили духу: “Якщо ти боїшся, то це не твоє”.
Студенти цікавилися, як фотографувати людей так, аби вони були такими ж справжніми у кадрі як і в житті, а також запитували про майбутні плани і проекти. Брендан зазначив, що зараз він активно їздить Україною з виставкою своїх робіт. Їх вже бачили в Запоріжжі, Івано-Франківську, Сумах, а також у Києві. У планах є ще нові міста і зустрічі. Він впроваджує інновації з метою привернення якомога ширшого загалу людей до проблем війни. Наприклад, студентам Інституту журналістики Брендан показав газету, в якій зібрані власні фотороботи. Газета має нестандартну форму: якщо її розгорнути, то вийде картина, яку можна сміливо прикріплювати до стіни у якості плаката.

Наступна частина майстер-класу відбудеться 16 квітня о 12:40, де журналіст розгляне домашнє завдання кожного учасника і надасть особисті рекомендації щодо подальшого розвитку в галузі фотомистецтва.

Анастасія Коваль, 3 курс, медіапродюсування