Колектив Інституту журналістики із сумом сповіщає…

13 серпня 2020 року раптово пішов із  життя наш колега, товариш, принциповий журналіст і досвідчений викладач Олексій Георгійович Підлуцький.                                                                                                      Кандидат економічних наук  Олексій Георгійович прийшов викладати журналістику в Київський національний університет імені Тараса Шевченка в 2003 році. До роботи на посаді доцента, приступив як досвідчений практик:  адже  мав солідний  стаж діяльності  в ЗМІ.  Був головним редактором  газети «Фінансовий Київ»;   кореспондентом  Київського бюро Української служби радіостанції «Свобода».  Дуже яскрава сторінка його життя ― керівництво відділом міжнародної політики та інформації газети «День».

Викладацька діяльність пана Олекси була пов’язана з кафедрою періодичної преси. Жанровик, він спеціалізувався переважно на складній аналітичній групі жанрів. Часто  працював із кожним студентом індивідуально, продовжуючи консультувати навіть після завершення лекції на кафедрі або в спорожнілій аудиторії.  Студенти-дипломники, які захистили наукові  та практичні роботи під керівництвом доцента О.Г.Підлуцького, досі пригадують його прискіпливе але доброзичливе ставлення до них, неофітів у журналістикознавстві.  Олексій Георгійович постійно продукував наукові дослідження, як в царині жанрів, так і на теренах  дослідження міжнародної журналістики, досліджував нюанси професійної майстерності. Цьому присвячені численні  наукові статті,  розділи у колективних кафедральних посібниках.

… Журналіст за покликанням, він залишив блискучі матеріали про  мирну Німеччину і трагедію громадянської війни в колишній Югославії; особисто знав Папу  Івана  Павла ІІ і американських сенаторів. Пізніше Олексій Георгійович, дійшовши висновку, що українську молодь слід виховувати на кращих зразках діяльності відомих  політичних лідерів, випустив у світ низку книжок, як він назвав їх: «Портретами на тлі епохи». Ці біографічні нариси мали неабиякий суспільний резонанс і, сподіваємося, увійдуть до золотої колекції бібліотек поціновувачів визначних ідей і людей.

Загалом, художньо-історичні розвідки літератора Олексія Підлуцького  витримали кілька видань, наскільки нам відомо, він працював над реалізацією своїх творчих задумів буквально до останнього дня життя.

Не можна не згадати той факт, що Олекса був істинним патріотом України, обстоюючи свої погляди не лише в друкованому слові, але і на телевізійних, радійних програмах, в тому числі міжнародних.

Олекса Георгійович був гарним сім’янином, люблячим батьком для сина і дочки. Невтомний мандрівник,  він на байдарках і  човнах здолав сотні  миль: від примхливих українських річок  до легендарного Егейського моря.

Всі знають, що він любив свій  садочок в невеликому селищі за містом. На жаль, цьогорічний Яблучний Спас, його діти, колеги, сусіди смакуватимуть  яблуками пана Олекси, але вже без нього…

Відеофільм, який зняли студенти про Олексія Георгійовича: https://youtu.be/wVeBskAkZNI

Поховання Підлуцького О.Г. відбудеться завтра 19 серпня об 11-00 на Байковому кладовищі.