Історія інформаційно-обчислювального сектору

Інформаційно-обчислювальний сектор факультету журналістики був створений у 1989 році в стінах Жовтого корпусу на бульварі Шевченка.

Основними завданнями ІОС були забезпечення навчального процес відповідними програмними продуктами, підготовка електронно-обчислювальної техніки до пар, підтримка інформаційних технологій на факультеті, а згодом, в Інституту журналістики.

Першими дисциплінами, в навчальному процесі яких регулярно використовувалася  комп’ютерна техніка стали: «Редакторський фах», «Інтернет-журналістика», «Вступ до спеціальності», «Програмування», цикл дисциплін з верстки та редагування.

Задачею ІОС є підтримка на новому сучасному рівні усіх курсів, які викладаються в стінах Інституту.

Крім обслуговування суто навчального процесу інформаційно-обчислювальний сектор відповідає за оснащення Інституту сучасними технічними засобами та підтримку навчального відділу, методистів, кафедр і лабораторій.

Першим керівником ІОС був майбутній директор Інститут Володимир Володимирович Різун (1989–2001). З 2001 по 2024 рр. сектор очолював кандидат фізико-математичних наук, доцент Вячеслав Львович Рябічев. На посадах інженерів упродовж згаданого періоду працювали майбутні професори та завідувачі кафедр Олександр Костянтинович Мелещенко та Валерій Феліксович Іванов. Крім них в складі ІОС також працювали Валентина Павлова, Світлана Штефан та Андрій Попельнюк. В 2024 році сектор очолив кандидат наук із соціальних комунікацій Соловйов Максим Сергійович.

Парк обчислювальних машин у перші роки роботи ІОС нараховував 4 ПК типу «XT». Станом на січень 2001 року було 14 комп’ютерів типу «486 DX» та два принтери «Robotron». Відтоді технічну базу обчислювального сектору та матеріальне забезпечення кафедр, лабораторій, навчального відділу істотно вдосконалено, створено розгалужену локальну мережу з використанням бездротового зв’язку, яку поєднано оптичним високошвидкісним каналом з серверами університету. На кінець 2017 парк ЕОМ, який обслуговується ІОС, нараховує понад 110 сучасних ПК, об’єднаних у локальну мережу; з них 22 ПК розташовані в 2 комп’ютерних класах, інші забезпечують роботу директорату, кафедр та об’єднаної навчальної лабораторії. Крім того, ІОС обслуговує 36 чорно-білих та 2 кольорові принтери, розгалужене мережеве обладнання, яке включає в себе комутатори, принт-сервери, точки доступу Wi-Fi. За сприяння Всесвітньої служби BBC створено редакцію новин на базі комп’ютерів та систем монтажу DELL та HP. У рамках спільного проекту з ЄС створено та адаптовано під українські освітні стандарти систему дистанційного навчання I-Learn, розроблено новий сайт. Кожна кафедра забезпечена щонайменше двома комп’ютерами та багатофункціональним пристроєм. Усі методисти користуються базами даних «Студент» та «Навантаження», що дозволило повністю автоматизувати навчальний процес. Силами інженерів та студентів для виконання бакалаврських та магістерських робіт створено електронну бібліотеку, базу даних «Штат», базу розпоряджень та віртуальну приймальну директора Інституту.

Інформаційно-обчислювальний сектор забезпечує підключення до всесвітньої освітньої мережі EDUROAM і поштового сервісу GMAIL на основі домену knu.ua з підтримкою необмеженого доступу до хмари GoogleDrive (під необмеженим доступом мається на увазі можливість зберігання в хмарі будь-якої кількості інформації безкоштовно).