10 вересня 2020 року відбувся другий онлайн-семінар «Медіадіалог 2020». Цього разу обговорювалася ситуації в інформаційному просторі Грузії, Білорусі та Македонії під впливом політичних заворушень та пандемії Covid-19. Представники цих країн докладно описали стан сучасної медіагалузі та охарактеризували зміни в її функціонуванні.
Першим спікером був представник Білорусі, керівник Білоруської асоціації журналістів, Андрій Бастунець. На його думку, інформація про Covid-19 стала інструментом маніпуляції з часу початку мирних демонстрацій. Спочатку влада стверджувала, що самого вірусу, як і пандемії, не існує. Пізніше була введена низка заборон і обмежень, які зовсім не стосувались контролю захворюваності. Також Андрій Бастунець наголосив, що зараз в Білорусі перешкоджають роботі журналістів та закривають редакції без пояснення причин.
Наступний спікер Мамука Андґуладзе розповів про стан медіасфери в Грузії. З огляду на те, що очікується друга хвиля пандемії, цьому приділяють забагато уваги, оминаючи інші важливі питання. У Грузії активізується робота онлайн-платформ, проте локальні медіа займають слабкі позиції. Крім цього, у країні продовжують боротьбу із фейковими новинами.
Ще одним неочікуваним гостем став представник Македонії Забір Дерала. Він поділився досвідом щодо подолання фейків та активне впровадження медіаосвіти, а також підвищення медіаграмотності.
Усі учасники взяли участь в обговоренні спільних і відмінних проблем, а також шляхів їх вирішення; поділилися досвідом і ідеями щодо регулювання роботи медіа та посилення демократії.
Підсумки онлайн-конференції підбила викладачка Інституту журналістики Катерина Соколова, після чого кожен учасник запропонував по одному кроку для розвитку демократії та медіарегулювання.
Зараз команди проєкту – блогу, аудіо та відео – активно працюють над створенням контенту для інформування про перебіг проєкту та залучення інших громадян.
Наступна зустріч відбудеться у змішаному форматі в Берліні в жовтні цього року, де обмежена кількість осіб з країн-учасниць зустрінуться наживо, а решта – приєднаються онлайн.
Любов Мільохіна,
студентка 2 курсу
ОС «Реклама та зв‘язки з громадськістю»,
учасниця проєкту