Замкнутий і відлюдькуватий хлопець з бідної родини навчився писати і читати лише у 10 років, через нестатки заледве спромігся закінчити гімназію і все життя писав з помилками, проте з самого малечку любив вигадувати різні історії й небилиці, в які, звичайно, ніхто не вірив, а його самого вважали диваком.
Худий, незграбний, носатий, у дитинстві і юності він просто марив театром і акторством і, хоча й не мав до цього великого хисту, таки добився місця в Королівському театрі Данії, зіграв декілька другорядних ролей і написав кілька п’єс та водевілів.
Неефектної зовнішності, дуже хворобливий, з поганим характером і купою дивних фобій, він ніколи не був одружений і не мав своїх діток, однак став найвідомішим дитячим письменником світу (щоправда, означення «дитячий» дуже не любив). У день його народження, 2 квітня, в усьому світі відзначається Міжнародний день дитячої книги. Премія імені Г.К. Андерсена, «Нобелівська премія для дитячої літератури», вручається що два роки найкращим письменникам і художникам-ілюстраторам (до речі, до «Особливого почесного списку Ганса Крістіана Андерсена» внесено ім’я нашого Всеволода Нестайка та його книжку «Тореадори з Васюківки»). Найвища і найпочесніша нагорода Премії Г.К.Андерсена – Золота медаль, на якій викарбувано профіль письменника.
І хоч як би вперто не намагалися злий троль і його учні розпорошити осколки кривого дзеркала, сіючи серед людей розпач і зневіру, та відчайдушна Герда все одно відшукає свого Кая і розтопить чари Снігової королеви, а Гидке каченя восени обов’язково перетвориться на прекрасного лебедя; і непохитним буде Стійкий олов’яний солдатик, і принцеса Еліза врятує своїх братиків – Диких лебедів, і Ластівка визволить Дюймовочку від пихатого Крота, і щовесни влаштовуватимуть бал Квіти маленької Іди, і Оле-Лукойє щовечора приходитиме до мільйонів діток, розкриватиме свою парасольку (оту, що з барвистими картинками) – і знову лунатимуть ніжні, сумні, добрі казки.
ЧИТАЙТЕ КЛАСИКУ!
КЛАСИКУ ЗНАТИ ТРЕБА!
Підготували Крамар Вероніка, Кудряшова Вікторія, Ткачук Анастасія,
4 ж, мистецька журналістика