2 квітня – 215 років з дня народження Ганса Крістіана Андерсена, найвідомішого письменника-казкаря

Замкнутий і відлюдькуватий хлопець з бідної родини  навчився писати і читати лише у 10 років, через нестатки заледве спромігся закінчити гімназію   і все життя писав з помилками,  проте з самого малечку любив вигадувати різні історії й небилиці, в які, звичайно, ніхто не вірив, а його самого вважали диваком.

Худий,  незграбний,  носатий,  у дитинстві і юності він просто  марив театром   і  акторством  і,  хоча й не мав до цього великого хисту, таки добився місця в  Королівському театрі  Данії,   зіграв декілька другорядних ролей і написав кілька п’єс та водевілів.

Неефектної зовнішності,  дуже хворобливий, з поганим характером і купою дивних фобій, він     ніколи не був одружений і не мав своїх діток,  однак  став найвідомішим дитячим письменником світу (щоправда, означення «дитячий»  дуже не любив).  У  день його народження, 2 квітня,  в усьому світі  відзначається Міжнародний день дитячої книги.  Премія імені Г.К. Андерсена, «Нобелівська премія для дитячої літератури», вручається що два роки найкращим письменникам і художникам-ілюстраторам (до речі, до «Особливого почесного списку Ганса Крістіана Андерсена»   внесено ім’я нашого  Всеволода Нестайка та його книжку «Тореадори з Васюківки»). Найвища і найпочесніша нагорода Премії Г.К.Андерсена –  Золота медаль, на якій викарбувано профіль письменника.

І хоч як би вперто не намагалися злий троль і його учні розпорошити осколки кривого дзеркала, сіючи серед людей розпач і зневіру, та відчайдушна Герда все одно  відшукає свого Кая і розтопить чари  Снігової королеви, а Гидке каченя восени обов’язково перетвориться на прекрасного лебедя;  і непохитним буде Стійкий олов’яний солдатик, і  принцеса Еліза врятує своїх братиків – Диких лебедів,  і Ластівка визволить Дюймовочку від пихатого Крота, і щовесни влаштовуватимуть бал Квіти маленької Іди, і Оле-Лукойє щовечора приходитиме до мільйонів діток, розкриватиме свою парасольку (оту, що з барвистими картинками) – і знову лунатимуть ніжні, сумні, добрі казки.

ЧИТАЙТЕ КЛАСИКУ!
КЛАСИКУ ЗНАТИ ТРЕБА!

 Підготували Крамар Вероніка, Кудряшова Вікторія, Ткачук Анастасія,

4 ж, мистецька журналістика